بانک تجارت

بانک تجارت بانکی برای نسلی جدید و پیش به سوی فرداهای بهتر

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ بانک تجارت خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید.

مسترکارت یک پدیده نوین و فراگیر در عرصه مبادلات مالی و تجارت الکترونیک است. مسترکارت به دارنده خود این امکان را می دهد تا بدون وجود محدودیت زمانی و مکانی به موجودی حساب خود دسترسی داشته باشد. مسترکارت در حقیقت نوعی کیف پول الکترونیکی است که نیاز کاربر را از همراه داشتن پول نقد در داد و ستد های روزمره مرتفع می سازد. استفاده از انواع ابتدایی این کارتها در دهة هفتاد میلادی در آمریکا و اروپا آغاز شده و با استقبال روز افزون مردم این کشور ها روبرو گشت. طی دو دهه اخیر استفاده از این کارتها به عنوان جایگزین بسیار مناسبی برای پول عالمگیر شده و در بیشتر از صدو بیست کشور دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.


این کارتها از کاربرد جهانی برخوردارند و میتوان آنها را بصورت بین المللی استفاده نمود. این کارتها از پشتیبانی شرکتهای بسیار بزرگ و معتبری برخوردارند و اکثر بانکهای معتبر دنیا عامل واگذاری کارتها می باشند. انواع مختلفی از این کارت اعتباری وجود دارند که عبارتند از:

- کارتهای اعتباری (Credit Card): در هنگام صدور این نوع از کارتها، بانک عامل تضمینهایی مانند سند ملک یا اتومبیل را از مشتری دریافت کرده و بر اساس ارزش وثیقه مشتری درصدی را نیز به عنوان اعتبار به ارزش پول موجود در حساب مسترکارت وی می افزاید.  بانک صادرکننده این اسناد را برای احراز اقامت درخواست کننده در کشور مورد نظر بانک دریافت نموده و پس از بررسی سوابق مالیاتی درخواست کننده اعتبار اولیه وی را بر اساس فیش حقوقی یا اعتبارنامه مالیاتی وی تعیین می نماید.

- کارتهای از پیش پرداخت (Pre-Paid): در این نوع کارتها دارنده آن یک حساب بانکی مرتبط با مسترکارت دارد که از سوی بانک عامل برای او افتتاح می شود. این کارت مثل کارتهای اعتباری فوق است با این تفاوت که مشتری فقط می تواند به اندازه موجودی حسابش از کارت برداشت کند.

- کارتهای بدهی (Debit Card): کاربرد این کارتها دقیقاً مثل نوع بالا ولی بدون ارتباط به حساب بانکی مجزا می باشد و دو نوع دارند که شامل کارتهای قابل شارژ (Reload able) و غیر قابل شارژ (Gift Card) می باشند.

-  کارتهای مجازی (Virtual Card): این کارتها موجودیت فیزیکی ندارند و صرفا یک اعتبار مجازی و الکترونیک برای دارنده آن هستند که دارنده از طریق آن می تواند از وب سایتهای اینترنتی خرید نماید.

[ چهارشنبه ۱٦ دی ۱۳۸۸ ] [ ٦:٤٥ ‎ب.ظ ] [ محمد علی کرکه آبادی ]

[ نظرات () ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه